Bighawk BBQ: van keukentafelidee tot landelijke ambities

Auteur: Redactie
Bighawk BBQ: van keukentafelidee tot landelijke ambities

Sommige bedrijven beginnen met een groot plan, een investeerder en een gelikte strategie. En sommige beginnen gewoon bij een ondernemersfamilie aan de keukentafel. Bij Daan Dedden was het precies dat laatste. Tijdens zijn bedrijfskundeopleiding zag hij hoe zijn vader in de werkplaats al eens eenvoudige barbecues had gebouwd, meer vuurschalen dan volwaardige toestellen.

Leuk en stevig, maar Dedden voelde dat het slimmer, praktischer en mooier kon. Als kind uit een ondernemersfamilie wilde hij graag laten zien dat hij zelf óók iets kon bouwen; iets eigens, iets dat verder ging dan wat er al stond. Aan die keukentafel ontstond het eerste idee voor wat nu Bighawk BBQ is: een Nederlands merk dat staat voor robuust vuur, slimme details en échte kwaliteit.

Van schoolproject naar eerste model

Voor zijn opleiding werkte Daan het idee verder uit. Het eerste model werd een paar maanden geproduceerd en viel in de smaak bij vrienden, familie en kennissen. Daarna lag het project een tijd stil, niet omdat het niet goed was, maar omdat het leven even andere dingen vroeg. Toch bleef het kriebelen. De ervaring van het eerste model, het gebruik in de praktijk en de groeiende ideeën zorgden ervoor dat er uiteindelijk een nieuw model moest komen. Een model waarin alles wat ze geleerd hadden samenkwam.

Wil je meer weten? Kijk dan op https://www.bighawk.nl/

Samen met Gerben: vlees, vuur en veel gezelligheid

In die periode ontstond ook de samenwerking met zijn vriend Gerben van Jans Vlees; Gerben het vlees, Daan de BBQ’s.

Wat klein begon, groeide uit tot vele caterings en evenementen. En dat bleek goud waard: want niets laat een Bighawk beter tot zijn recht komen dan wanneer hij brandt. De eerste nieuwe modellen gingen meteen mee naar deze caterings, waar ze in weer en wind hun kracht bewezen. Het demontabele ontwerp maakte het makkelijk om ze mee te nemen, en dankzij de wieltjes rolden ze zo elke locatie op. Het was precies de praktijkervaring die nodig was om het ontwerp verder te verfijnen.

Eind vorige zomer besloot Daan te stoppen met de catering om zich volledig te richten op twee dingen: het Bighawk‑merk en het familiebedrijf. Gerben gaat sindsdien zelfstandig verder met de catering.

Het nieuwe model: slim, compact en oersterk

Het nieuwe ontwerp bouwde voort op alles wat ze met het eerste model hadden geleerd. De basis van cortenstaal bleef, dat materiaal had zich al bewezen door de mooie roestkleur die ontstaat zonder dat het doorroest, waardoor de BBQ jarenlang meegaat. Maar de manier waarop het werd toegepast, werd verfijnd. Door het hele ontwerp opnieuw te bekijken, ontstond een barbecue die nog praktischer werd in gebruik. Hij kan volledig uit elkaar, waardoor hij verrassend compact is op te bergen en makkelijk mee te nemen naar elke locatie. De vormgeving werd strakker, de constructie slimmer en de afwerking nog robuuster, precies zoals Daan het voor zich zag toen hij ooit aan de keukentafel begon te schetsen.

Doordat alles in de werkplaats in Willemsoord wordt gemaakt, blijft de kwaliteit hoog en zijn de lijnen kort. Het maakt het bovendien mogelijk om mee te denken met klanten; een logo in het staal of kleine aanpassingen zijn daardoor geen enkel probleem. Het is precies die combinatie van vakmanschap, flexibiliteit en doordacht ontwerp die het nieuwe model naar een hoger niveau tilt.

Tijdens de beurs moesten veel mensen lachen toen Daan vertelde: “Komt er regen aan? Zet ’m lekker buiten. Wordt ’ie alleen maar mooier.”

Van tuinschuurtje tot het dak vol naar een eigen loods

De barbecues worden gemaakt in de werkplaats van Dedden Constructie, maar opgeslagen in een tuinschuurtje bij Daans ouders. Dat schuurtje stond tot het dak toe vol, elke centimeter benut. Het was duidelijk dat er een volgende stap nodig was.

Op de eerste maandag van februari kreeg Daan de sleutels van zijn eigen loods. Twee weken later stond hij op HorecaEvenTT. De timing zorgde voor een drukke periode, maar het was het meer dan waard. De loods biedt nu ruimte voor stellingen, voorraad en verdere groei — en Daans vader heeft zijn tuinschuurtje eindelijk terug.

“Als je hard werkt, vergeet je soms stil te staan bij wat je bereikt. Maar toen de nieuwe loods vol stond met onze eigen voorraad, en we op de Horecabeurs zoveel complimenten kregen, over de BBQ’s en zelfs over onze stand, was dat echt een besefmomentje.” — Daan Dedden

HorecaEvenTT: naamsbekendheid, een beursactie en een vliegende start

De beurs was vooral bedoeld om de naam Bighawk bekend te maken. Maar het werd veel meer dan dat. De beursactie sloeg aan, de gesprekken met grote ondernemers waren inspirerend en de reacties waren enthousiast. De BBQ’s die tijdens de beurs verkocht werden, zijn inmiddels allemaal afgeleverd.

De volgende stap: Bighawk door heel Nederland

De ambitie is duidelijk: meer verkooppunten, verspreid door het hele land. Maar wel op de Bighawk‑manier: persoonlijk, ambachtelijk en met aandacht voor kwaliteit. En dit is nog maar het begin. Achter de schermen wordt al gewerkt aan nieuwe accessoires, uitbreidingen en slimme toevoegingen die het merk verder gaan versterken.

Hoe groot Bighawk ook wordt, de ziel blijft hetzelfde: samen rond het vuur, goed eten, goed gezelschap; precies zoals het ooit begon.

Wil je meer weten? Kijk dan op https://www.bighawk.nl/

Overig nieuws